Використання терморегуляторів у різних системах опалення
Терморегулятор — це пристрій, що керує опалювальною системою, у межах підтримки заданої температури, теплоносія або повітря або підлоги в приміщенні. Такий пристрій, тієї чи іншої модифікації, має бути встановлений у будь-якій системі опалення або окремому опалювальному пристрої. Примітивні регулятори, які виконують захисні функції, вже встановлені в більшості опалювальних приладах. Але більш функціональні терморегулятори треба купувати окремо.
Як працює і що являє собою терморегулятор для опалення
Принцип дії терморегулятора ґрунтується на зворотному зв'язку. Пристрій отримує інформацію про поточну температуру в приміщенні за допомогою датчика температури та порівнює її з заданою температурою, встановленою користувачем на панелі керування регулятора. У разі коли температура нижча заданою, терморегулятор активує систему опалення, збільшуючи температуру в приміщенні. Коли досягаються значення заданої температури, регулятор вимикає систему опалення.
Деякі пристрої мають додаткові функції, як-от віддалене керування, режими економії енергії, що дають змогу користувачеві встановити нижчу температуру, коли приміщення не використовується, й автоматично підвищувати температуру перед приходом людей у приміщення. У деяких моделях є таймери, що дають змогу програмувати роботу систем опалення за певним графіком.
Основні відмінності терморегуляторів для опалення
Є кілька типів опалення, кожна з яких може використовувати свій тип терморегулятора: з конвекційними радіаторами, тепла підлога та опалення на базі газового котла.
Побутові терморегулятори можна розділити на:
-
Дротові.
-
Бездротові.
Дротові терморегулятори — використовуються як із газовими та електричними котлами, так і в системах тепла підлога. Фактично такий термостат з'єднаний проводами з котлом опалення або секцією теплої підлоги. Пристрій здійснює керування за допомогою вбудованого реле, яке дає змогу увімкнути та вимкнути котел. А температурний датчик керує реле та залежно від поточної температури та налаштувань дає команду реле — увімкнути/вимкнути. Його розташовують залежно від особливостей опалюваної площі, найчастіше в холодній або прохідний зоні. Температурний датчик (термопара) зчитує температуру довкілля та передає сигнал на котел, який вступає в роботу, наганяючи потрібну температуру та вимикаючись під час її досягнення.
Бездротові терморегулятори — більш передові пристрої, використовувані як у системах електричної теплої підлоги, так і з газовим котлом.
Ключовим параметром роботи бездротового регулятора для котла є не тільки температура повітря, але й поверхні підлоги. Це дає змогу точніше реагувати на зміни мікроклімату та миттєво вносити корективи, оскільки регулятор взаємодіють безпосередньо із системою опалення.
Бездротові пристрої для газового котла — це два блоки девайси. Перший блок — це виносний керований пристрій, що працює від батарейок і встановлюється в приміщенні для контролю за температурою. Другий блок — це приймач, який приймає сигнали від зовнішнього блока, під'єднаний до котла для його вмикання/вимикання в потрібний момент.
Крім керування температурою в приміщенні, терморегулятори для котла та теплої підлоги можуть мати додатковий функціонал:
-
Віддалений доступ через WiFi. Пристрої з такою функцією дають змогу керувати опаленням будинку з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі інтернет. Керування реалізовано через мобільний застосунок, у якому зображаються основні параметри системи. Застосунок дає змогу навіть не використовувати виносний датчик регулятора, а "керувати теплом у будинку" з екрана смартфона.
-
Програматор. Функція дає змогу настроїти опалення в зручний для вас час і не використовувати зайву енергію, коли нікого немає вдома, "кочегаря" на повну котушку.
-
Сенсорне керування. Це швидше естетична функція з даниною моді на нові технології "віка смартфонів". У сучасних інтер'єрах аналогове керування може здатися застарілим, тому виробники пропонують модерновий дизайн терморегуляторів під стати сучасними цифровими тенденціями.
-
Інтеграція в систему "розумний дім". У сучасних житлових просторах необхідно мати комплексне рішення щодо забезпечення їхньої життєдіяльності. Тому багатьом моделям терморегуляторів доступна функція під'єднання до єдиної системи керування будинків і квартир.
Чому важливо використовувати терморегулятори
Використання терморегуляторів важливе аспектом енергоефективності та комфорту в домі. Серед основних причин важливості використання пристроїв позначимо такі:
- Економія енергії: температура в приміщенні регулюється залежно від потреби, що дає змогу заощаджувати енергію, необхідну для обігрівання. Пристрій може програмуватися на певний час, що дає змогу розподіляти роботу системи опалення, а отже, використовувати енергію в суворо регламентованому проміжку часу, без витрат даремно.
- Комфорт: терморегулятори дають змогу підтримувати постійну температуру в приміщенні, що створює комфортну атмосферу для проживання. Вони також можуть регулювати температуру на кожному радіаторі або зоні теплої підлоги окремо, що дає змогу створювати індивідуальний комфортний простір для кожного члена сім'ї.
- Поліпшення якості повітря: терморегулятори можуть керувати роботою системи вентиляції та кондиціонування повітря, що дає змогу поліпшити мікроклімат у приміщенні.
- Безпека: терморегулятори можуть керувати роботою котла або інших систем опалення, що допомагає гарантувати безпеку та запобігти аварійним ситуаціям, пов'язаним із перегріванням або перевантаженням системи.
Терморегулятори 4HEAT, модифікації, призначення
Терморегулятори 4HEAT — це сучасні пристрої для керування й контролю за температурою, призначені для роботи з індивідуальними опалювальними системами на базі котлів або теплої підлоги. По суті, це компактний блок керування всім мікрокліматом у будинку, у межах його системи опалення. Продукція бренда має європейську сертифікацію й адаптована під потреби будь-якого користувача.
Модифікації терморегуляторів 4HEAT містять пристрої різного типу та функціоналу:
● дротові;
● бездротові;
● з віддаленим доступом через WiFi;
● програмовані;
● сенсорні.
Лінійка 4HEAT дає змогу підібрати терморегулятори відповідного функціоналу, призначення та відповідності опалювальній системі.
- Як вибрати нагрівальний мат. Основні критерії підбору- чому варто використовувати саме нагрівальний мат для системи тепла підлогу - ефективність теплої підлоги під плитку - критерії вибору: мат під плитку для теплої підлогиЯк вибрати нагрівальний мат. Основні критерії підбору
- Найкращі терморегулятори для газового котла- переваги використання терморегулятора для котла - як вибрати найкращий регулятор для котла. Основні критерії - ТОП 5 термостатів для котла сезону 2023Найкращі терморегулятори для газового котла